• Çalışma Saatleri
    Pzt – Cts: 9:30 - 18:00

  • Kocatepe Mh. Bayındır 2 Sk, 45/9 Kızılay
    06420 Çankaya Ankara

GENÇLİK MEDYA PORTALI PROJESİ

Gençlik Medya Portalı projesi,  Fransa, Polonya, İtalya, Ukrayna, İspanya'dan gönderici ortaklarımız işbirliğiyle düzenlenen uzun dönem Avrupa Gönüllü Hizmeti projesidir. 

Projenin teması gençlik bilgilendirmesi üzerine kurgulanmıştır ve  akrandan akrana bilgilendirme yöntemi kullanılmaktadır.

Proje Faaliyetleri 

Faaliyet 1: Blog

Gönüllüler, Türkiye’nin değişik illerinde düzenlenen gönüllü faaliyetler ile ilgili olarak bir internet bloğu hazırlanmakta ve düzenli olarak güncellemektedirler.  Gönüllü gençler blog  da https://gsmevsblog.wordpress.com/ projelerde çalışan gönüllülerin tecrübelerine, aynı ilde yaşayan gençlerin konuyla ilgili düşüncelerine ve faaliyete ev sahipliği yapan kuruluşun geri bildirimlerine yer vermektedirler. Blog, gönüllülüğün yaygınlaştırılması ve Avrupa Gönüllü Hizmetinin tanıtımı ve yaygınlaştırılması amacıyla kullanılmaktadır. 


Faaliyet 2: Gençlik Bilgilendirmesi

Gençlere Avrupa fırsatları konusunda gençleri bilgilendirme yapılmaktadır. Gönüllüler bu faaliyet kapsamında 2 haftalık sürelerde yayınlanan haber bültenleri hazırlamaktadırlar.  Haber bülteni ulusal ve yerel düzeyde staj, eğitim, kısa süreli kurslar, burs, istihdam gibi konuları içermektedir. Bununla birlikte gönüllüler liselerde ve üniversitelerde bilgilendirme toplantıları düzenlemekte, gençleri Avrupa Birliği fırsatları konusunda yüz yüze bilgilendirmektedirler. 


Faaliyet 3: Oryantasyon

Erasmus+ programlarına veya Avrupa’da diğer programlara fırsatlarına katılacak olan gençler için oryantasyon toplantıları düzenlenmektedir. Gönüllüler bu faaliyet kapsamında, gençlere gidecekleri ülkelerin gündelik yaşamıyla ilgili pratik bilgiler vermekte ve önerilerde bulunmaktadırlar. Yine bu faaliyet kapsamında gönüllüler, kültürlerarası öğrenme ve diyalog temalı çeşitli geceler, buluşmalar düzenlemekte, CV hazırlama, motivasyon mektubu yazma ve Avrupa Gönüllü Hizmeti projesi bulma konusunda gençlere destek vermektedirler.