• Çalışma Saatleri
    Pzt – Cts: 9:30 - 18:00

  • Kocatepe Mh. Bayındır 2 Sk, 45/9
    06420 Çankaya, Ankara

Orta Dönem (MTV) - Uzun Dönem (LTV) Kamplar

Uluslararası Gönüllü Gençlik Kampları'nda kısa dönem (STV - Short Term Volunteering) kampların yanı sıra orta ve uzun dönem olarak da gidebileceğiniz kamplar mevcuttur.

Bu kampların büyük çoğunluğunda lider yardımcılığı ve liderlik gibi tecrübe gerektiren görevlerde yer alabileceğiniz gibi; şehir merkezlerinde veya ofislerde de çalışabileceğiniz projeler mevcuttur. Kamp arama motorumuzda bu kampları MTV (Mid Term Volunteering) veya LTV (Long Term Volunteering) kodlarıyla arayarak bulabilir ve inceleyebilirsiniz.

MTV ve LTV türü kampların başvuru, kayıt ve yerleştirme süreci STV'ler ile aynıdır. Ancak bu kamplarda seçme kriterleri kısa dönemlere oranla daha hassastır. Gönüllülerden bir motivasyon mektubu talep edilir ve partner kuruluşumuz gönüllü ile görüntülü konuşma yapar. Bu sürecin sonunda gönüllü kabul edilir veya edilmez. Kabul edilmeme durumunuzda aynı süre periyodunda başka bir orta-uzun dönem kampa başvuru yapabilirsiniz. 

Nasıl Başvurabilirim?

Uyarı: 18 yaş altı gönüllüler için MTV-LTV kamp bulunmamaktadır.

Kayıt İşlemleri:

1) Kayıt olmak için hemen şimdi buraya tıklayarak online başvuru formunu doldurabilir, kamp sisteminde gitmek istediğiniz 1 ülkeyi seçebilirsiniz.

Uyarı: MTV-LTV başvurularında en az 3 kamp değil yalnızca bir ülkeden bir kamp tercih edilir. Bu kampa yerleşemezseniz aynı süre periyodunda başka bir kamp tercih edebilirsiniz.

2) Ücretinizi ülkenizi kayıt ofisimizde euro nakit olarak yapabilirsiniz. Eğer Ankara'da değilseniz ücreti sizin adınıza bir yakınınız yatırabilir. MTV-LTV ücretleri yalnızca euro nakit olarak ödenebilir.

MTV-LTV Kayıt Ücretleri:

MTV (Mid Term Volunteering) ORTA DÖNEM KAMPLAR
21-30 Gün: 300 € (Euro)
31-89 gün:   450 Euro
90-179 gün: 600 Euro  

LTV (Long Term Volunteering) UZUN DÖNEM KAMPLAR
180-269 gün: 750 Euro
270-365 gün: 900 Euro 'dur.

3) Kayıt için gerekli belgeler:
Kayıt belgelerinizi Kocatepe Mh. Bayındır Sk. 45/9 Çankaya 06420, Ankara  adresindeki ofisimize elden teslim edebilir veya kargolayabilirsiniz.

18 Yaş Üzeri İçin Gerekli Belgeler:
a) Her sayfası önlü arkalı imzalanmış ve uygun yerleri kampçı tarafından doldurulmuş 2 nüsha sözleşme. (Ülkenizi seçtikten sonra e-posta adresinize gelecektir.)
b) Kimlik fotokopiniz.
c) E-devlet üzerinden indirdiğiniz ikamet belgeniz.

Önemli Uyarı: Sözleşmenin 2 nüshasının da her sayfasının imzalanması ve en son sayfada boş bir yere "sözleşmenin tamamını okudum, kabul ediyorum" ibaresi yazılarak imzalanması zorunludur. Bu şekilde gönderilmeyen sözleşmeler kabul edilmeyecektir.