• Çalışma Saatleri
    Pzt – Cts: 9:30 - 18:00

  • Kocatepe Mh. Bayındır 2 Sk, 45/9
    06420 Çankaya, Ankara

Eğer 18 yaş altı bir kampa gitmek istiyorsanız lütfen buraya tıklayınız.

Konaklama: Konaklama koşulları her kamp için değişkendir. Çadır, misafirhane, hostel, yatakhane, ev gibi bir çok konaklama koşulu vardır. Seçtiğiniz kampın ayrıntılarında bu bilgi size mutlaka verilecek.

Ulaşım: Ulaşım genelde hava yolu ile sağlanır. Gittiğiniz yerde yapmanız gereken lokal ulaşım bilgileri size mutlaka verilecektir. Kamp lideri ile nerede ve ne zaman buluşacağınız, buluşma yerine nasıl ulaşacağınızla ilgili tüm bilgileri alacaksınız.

Beslenme: Beslenme koşulları her kamp için değişkendir. Tüm kamplarda dengeli, düzenli ve sağlıklı beslenmeniz için gerekli koşullar özenle hazırlanır. Bazı kamplarda öğünler gönüllüler tarafından kolektif olarak hazırlanırken, bazı kamplarda ise profesyonel aşçı yada şirketler tarafından hazırlanır. Bu bilgi kamp ayrıntılarında size mutlaka verilecektir.

Çalışma Saatleri: Hafta içi günde 4-6 saat olarak planlanan çalışma saatleriniz mevcuttur. Bu saatler içinde keyifli işlerle ilgilenerek öğrenir ve üretirsiniz. Hafta sonları ise genelde serbest zaman ya da aktivite olarak kullanılır. Çalışma saatleri dışında sizin için planlanmış geziler, serbest zamanlar, sosyal aktiviteler, kültür&sanat atölyeleri olacak ve bu bilgiler size kamp ayrıntılarında mutlaka verilecektir.

Kimler Başvurabilir: En az 14 yaşında olan tüm bireyler başvuru yapabilir. Kampların yaş grupları 14-17 ve 18-30 olarak ikiye ayrılmakla beraber 30 yaş üzeri bireylerin kabul edildiği kamplar da mevcuttur. Gençlik kamplarına katılmak için ayırıcı hiç bir kriter bulunmamaktadır. Kamplar tüm gönüllülere açıktır. Kampa en fazla 1 arkadaşınızla beraber katılabilirsiniz. Kamplarda her ülke için en fazla 2 kişilik kontenjan bulunmaktadır.

Yabancı Dil: Gençlik kamplarının ortak dili İngilizcedir. Kamplarda İngilizce dilinde iletişim kurulur. Fransa ve Almanya’da ülkenin ana dilinde düzenlenen kamplar da mevcuttur. İngilizce dil yeterliliği için herhangi bir sınav yapılmamaktadır. Bir ihtimalle ev sahibi kuruluşunuz motivasyon mektubu yada görüntülü konuşma talep edebilir. Kamp lideri ve diğer gönüllülerle etkin bir iletişim kurabilmek adına başlangıç seviyesinin üzerinde bir İngilizce bilgisi olması faydalı olacaktır.

Hangi Ülkelere Gidebilirim?

Uluslararası Gönüllü Gençlik Kampları programı ile gidebileceğiniz yaklaşık 50 ülke ve 3000 adet kamp mevcuttur. Yapmanız gereken tek şey gitmek istediğiniz ülkeyi belirlemek, vize ve yolculuk koşullarını da göz önünde bulundurmak olacaktır.

Kayıt ücreti 225 €'dur. Erken kayıt kampanyalı ücretler aşağıda listelenmiştir. Kampanya kontenjan ve süreyle sınırlıdır.

Kampanyalar 18 yaş altı kamplar için geçerli değildir.

225 € ile kayıt olabileceğiniz ülkeler:

ABD - İngiltere - Almanya - Fransa - Danimarka - Hollanda

175 € ile kayıt olabileceğiniz kampanyalı ülkeler:

Avusturya - Belçika - Çekya - Estonya - Finlandiya - İtalya - İspanya - Portekiz

150 € ile kayıt olabileceğiniz kampanyalı ülkeler:

Arjantin - Belarus - Hırvatistan - Yunanistan - Macaristan - İrlanda - Letonya - Litvanya - Moldova - Karadağ - Polonya - Romanya - Sırbistan - Slovakya - Slovenya - İsviçre

125 € ile kayıt olabileceğiniz kampanyalı ülkeler:

Arnavutluk - Cezayir - Ermenistan - Azerbaycan - Bangladeş - BosnaHersek - Brezilya - Çin - KostaRika - Bostwana - Kamboçya - Ekvador - Gürcistan - Grönland - Hongkong - İzlanda - Hindistan - Endonezya - Japonya - Kenya - Meksika - Fas - Nepal - Peru - Rusya - SriLanka - Tayvan - Tayland - Ukrayna - Vietnam - G.Kore

Kamp tercihlerinizi kayıt olduktan sonra Mart Ayı'nda yapabilirsiniz.

Türkiye kamp kayıt ücreti 1400 TL'dir ve kayıtları 1 Haziran 2019 tarihinde başlayacaktır.

---
Kamp Süreleri Ne Kadar?

Kampların büyük çoğunluk 2 hafta sürer. 1 hafta 3 hafta süren kamplar da mevcut olup kamp ayrıntılarında mutlaka belirtilir.

Yerleştirme Sistemi:

Yerleştirme işlemleri Mart Ayı'nda 2019 kamp listesinin web sitemizde yayınlanması ile başlar. Liste yayınlandığında web sitemizde bir kamp arama motoru açılır ve tüm ülkelerdeki tüm kampları burada görebilirsiniz. Kamp sisteminizde ise ancak seçtiğiniz ülkedeki kampları görebilir ve tercih edebilirsiniz. 

Ekim Ayı'ndan itibaren hangi tarihte kayıt yaptırmış olursanız olur, kamp tercihlerinizi Mart Ayı tercih döneminden itibaren yapabilirsiniz. Kamp tercih döneminde her kampçı seçtiği ülkeden en az 3 en fazla 10 kamp tercih eder ve bu kamplardan herhangi birine yerleşir. 1 ülkedeki 1 kampa en fazla 2 kişi yerleştirilebilir ve kampçılar kamplara erken kayıt sırasına göre yerleştirilir. Örneğin; bir kampı tercih eden 3 kişi arasından, daha erken kayıt yaptıran ilk 2 kişi yerleştirilir. Bu kampı tercih eden üçüncü kampçı, kamp tercih listesindeki başka bir kampa yerleştirilir.

Eğer kamp tercih listenizdeki hiç bir kampa yerleşemezseniz (bu düşük bir ihtimaldir), yeniden bir kamp tercih listesi oluşturma ve devamında başka bir ülkeden tercih yapma hakkınız bulunmaktadır.

Detaylar için lütfen kamp sözleşmesini dikkatle okuyunuz. Kamp sözleşmelerini bu sayfada bulabilirsiniz.